Dobrodošli na web stranicu Gimnazije "Meša Selimović" Tuzla ::: :::
::: Upis :::
  • Svjedočanstvo o završenoj osnovnoj školi
  • Uvjerenja šestog, sedmog, osmog i devetog razreda
  • Rodni list
  • Osvojena priznanja i nagrade
  • Pedagoški karton
  • Uvjerenje o polaganju eksterne mature
  • List profesionalne orijentacije
  • ::: Nove galerije :::









    ::: Vijesti detalji :::

     Kvalifikacije Gradskog prvenstva srednjih škola u odbojci

    Danas su održane kvalifikacione utakmice omladinki Grupa „A“ u školskoj sportskoj dvorani Gimnazije „Meša Selimović“. Prijavljene ekipe grupe „A“ :
    1. Gimnazija "Meša Selimović" ,
    2. Građevinsko-geodetska škola,
    3. Mješovita srednja škola (ekipa se nije pojavila)
    4. MS Saobraćajna škola i
    5. Međunarodna srednja škola.
    U prvoj utakmici Građevinsko-geodetska škola savladala je ekipu Mješovita srednja škola rezultatom 2:0 (službeni rezultat). U drugoj utakmici ekipa MS Saobraćajna škola je ostvarila pobjedu protiv ekipe Međunarodne škole rezultatom 2:1 (20:25, 25:22, 15:13). U trećoj utakmici Gimnazija Meša Selimović savladala je ekipu Građevinsko-geodetske škola rezultatom 2:0 (25:15, 25:13)

    U finalnoj utakmici grupe „A“ ekipa Gimnazije Meša Selimović savladala je ekipu MS Saobraćajne škole rezultatom 2:0 (25:13, 25:10).
    Plasman nakon odigranih utakmica je sledeći :
    1. mjesto "Gimnazija Meša Selimović"
    2. mjesto MS Saobraćajna škola
    3. mjesto Građevinsko-geodetska škola
    4. mjesto Međunarodna srednja škola
    U finale su se plasirale ekipa Gimnazije "Meša Selimović" kao prvoplasirana i drugoplasirana ekipa MS Saobraćajne škole.

    Gradsko prvenstvo srednjih škola se nastavlja za omladince u odbojci u četvrtak 07.10.2021. godine Grupa "A" u sportskoj dvorani Gimnazije Meša Selimović sa početkom u 9:00 sati.
    Pravo nastupa na finalnom turniru kod omladinki i omladinaca stiču dvije prvoplasirane ekipe iz svake grupe, u prvoj utakmici se sastaje prvoplasirana ekipa iz grupe „A“ sa drugoplasiranom iz „B“ u drugoj prvoplasirana ekipa iz grupe „B“ sa drugoplasiranom iz „A“ a zatim razigravanje za treće i prvo mjesto.
    Lokacija: SKPC „Mejdan“
    Datum: 13.10.2021. god.
    Početak takmičenja: 8:00 sati;

    Pokrovitelj Gradskog školskog prvenstva je Grad Tuzla, Ministarstvo za kulturu, sport i mlade i Pedagoški zavod TK-a a organizator je Sportski savez grada Tuzla.

















    ::: GMS Web Team ::: Datum: 06.10.2021 ::: Nazad :::

    ::: Smjerovi :::
  • Opšti
  • Matematičko-informatički
  • Filološki
  • Sportski
  • Informacione tehnologije
  • ::: Anketa :::

      Šta ste uzeli za izbornu nastavu ?  

     Historija/Geografija
     Matematika/Fizika
     Filozofija/Sociologija
     Biologija/Hemija

    ::: Kontakt :::
    Adresa
    Dr.Tihomila Markovića bb (Šetalište I.G. Kovačića 1)
    75000 Tuzla, BiH

    Telefon
    + 387 35 247 630



    Facebook stranica

    YouTube kanal
    ::: Sponzori i donatori :::





    ::: Specijalne donacije :::



    Copyright © 2007 GMS Web Team